Remont Dachu

Remont dachu to długi i kosztowny proces, jednak jest to bardzo ważne, ponieważ uszkodzony dach stwarza niebezpieczeństwo. Niekiedy wymagana jest drobna naprawa, a czasem należy przeprowadzić gruntowy remont. Podczas tej czynności można także zadbać o odpowiednie ocieplenie, naprawić lub postawić na całkiem inny rodzaj materiału. 

Decydując się na ten krok, warto zorientować się, ile kosztuje remont dachu. Koszt zależny jest od wymaganej wielkości prac. Wycenę oczywiście mogą dokonać fachowcy, którzy sprawdzą jakie prace należy wykonać. Podczas renowacji dachu, należy sprawdzić bieżący stan izolacji. Niewystarczające doszczelnienie może wpłynąć na straty w bilansie energetycznym całego domu, narażając domowników na zwiększone koszty.

Pianka PUR – skuteczna izolacja do remontu dachów

Nieprawidłowa izolacja może sprawić, że poddasze podczas lata będzie zbyt nagrzane, a w czasie zimy ucieknie sporo potrzebnego ciepła. Warto zatem zainwestować w dobre materiały termoizolacyjne. Ocieplanie pianką poliuretanową (PUR) otwarto-komórkową, to świetne rozwiązanie, ponieważ doszczelnia i zabezpiecza: poddasza, ściany, sufity oraz stropy. Jeżeli chcesz zabezpieczyć i ocieplić poddasze, możesz zrobić to od wewnątrz. 

ocieplenie i izolacja przy remoncie dachu
Wykorzystanie pianki przy remoncie dachu


Warto pamiętać, że ocieplenie dachu pianką jest bardziej ekonomiczne niż inne metody. Jest to spowodowane tym, że przy jej aplikacji nie powstają szczeliny, mostki termiczne, przez które następuje utrata ciepła. Nie pozwalają też na dostanie się zimnego powietrza do wewnątrz, gdyż znika problem przedmuchów wiatru. Piana mocno przylega do krokwi, nie tworząc niepotrzebnych dziur oraz przerw termoizolacji. Jest nie tylko energooszczędna, lecz także niezwykle trwała. Rozpylana jest specjalnym pistoletem natryskowym, po jej aplikacji zaczyna się rozszerzać i nabierać w ten sposób właściwości użytkowych. Istotne jest również, aby na samym początku sprawdzić wilgotność drewna (nie może przekraczać 15 % wilgotności względnej), ponieważ może okazać się, że będzie wymagać osuszenia przed rozpoczęciem remontu dachu. Nie trzeba martwić się także o zabezpieczenie okolice stolarki okiennej, gdyż dobry wykonawca wszystkie prace zabezpieczające  wykona sam.

 Nie powinno się zbyt długo czekać z naprawą dachu. Jeżeli wymaga natychmiastowej naprawy, to oznacza, że stwarza wówczas ogromne zagrożenie oraz naraża użytkowników na niepotrzebne koszty  Przy remoncie dachu należy zadbać o wszystkie istotne rzeczy, w tym również o właściwe ocieplenie. Wybierz odpowiedni rodzaj ocieplenia, który posłuży Ci przez lata i nie będzie wymagać szybkiej zmiany. W tym przypadku najlepiej wybierać sprawdzone i polecane metody jak pianka PUR. 

TermoPiana OK – Idealna przy remontach dachów

Nasz rodzaj pianki poliuretanowej otwarto-komórkowej jakim jest Termopiana OK jest z powodzeniem stosowana od wielu lat w różnych obiektach, zwłaszcza w tych, które posiadają skomplikowaną konstrukcję więźby. Sprawdza się ona nawet w trudnodostępnych miejscach przez natryskowy sposób jej nakładania. Materiał ten stworzony specjalnie do wewnętrznych ociepleń posiada przebadane i udokumentowane właściwości dociepleniowe. Takie jak:

– brak spoin w jednolitej warstwie izolacyjnej

– bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła 

– praro-przepuszczalność, poziom oporu dyfuzyjnego wodnej pary mieści się w zakresie 3-4

– lekkość, tylko około 2 kg na 1 m2 ( przy natrysku grubości 20 cm)

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Wstępną wycenę otrzymają Państwo przez telefon oraz umówią się na bezpłatną wizję na miejscu przyszłych prac.

Telefon: 32/214-45-80

E-mail: biuro@piana-ok.pl

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.