...

Koszt pianki pur. Koszt ocieplenia pianką poliuretanową poddasza. Cennik 2024

Koszt pianki pur

Ile kosztuje ocieplenie pianą pur? Przykładowe realizacje

Poniżej przykłady realizacji ocieplenia na powierzchni 100 oraz 150 m2 dla grubości izolacji 15 cm, 20 cm i 25 cm:

Wycena prac ocieplenia poddasza za m2

Wybierając ocieplenie poddasza pianą, warto zwrócić uwagę na kilka przykładów realizacji tej metody. Dzięki nim wiemy ile kosztuje wykonanie ocieplenia dla różnych rodzajów budynków – od domów jednorodzinnych po inne obiekty np.  użyteczności publicznej. Jej uniwersalność pozwala na zastosowanie w nowo powstających budynkach oraz tych w remoncie. Często wraz z termomodernizacją właściciele postanawiają zmienić tradycyjne materiały na piankę poliuretanową. Ocieplenie poddasza to przecież sposób na poprawę komfortu życia, a przede wszytkim oszczędność pieniedzy i energii. Żeby osiągać jak najlepsze efekty należy dopasować oraz zastosować materiały najlepszej jakości.

Koszty ocieplenia pianką poliuretanową.

Ocieplenie domu pianką poliuretanową jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę izolacji termicznej budynku.  Koszty ocieplenia pianką poliuretanową zależą od wielu czynników, takich jak:

 • powierzchnia do ocieplenia:  wraz z jej wzrostem koszt całkowity będzie rósł. Jednak cena ocieplenia za m2 maleć.
 • grubość natrysku pianki: od grubość izolacji zależy, jak dużo materiału zostanie wykorzystane. Im większa grubość, tym więcej materiału, ale także lepsze właściwości bariery cieplnej. Do najpopularniejszych grubości pianki należą 20 cm i 25 cm. Już mniejsza grubość ocieplenia (20 cm) najczęściej przekracza wysokość krokwi, pozwalając materiałowi ją przykryć. Zapewnia to likwidację mostków termicznych (inny współczynnik przewodzenia ciepła ma pianka inny drewno). Większa (25 cm) jest zgodna z aktualnymi wymaganiami izolacyjności przegród dachowych dla budynków budowanych od 2021 roku.
 • stopień skomplikowania prac: różne podłoża, kształt pomieszczeń oraz ilość trudno dostępnych miejsc także wypływa na cenę ocieplania.
 • odległości od wykonawcy: kolejny element składowy kosztu wykonania. Zdarza się, że inwestycja jest tak daleko, że przestaje to być opłacalne dla samego klienta. Polecamy wtedy poszukać wykonawców bliżej.

W przedstawionych w tabeli cenach koszt piany pur zawiera całość usługi wykonania ocieplenia poddasza. Od wizji lokalnej, poprzez wycenę, fachowe i rzetelne wykonanie oraz gwarancję. Choć więc koszty izolacji pianką pur mogą wydawać się droższe od innych materiałów, warto wziąć pod uwagę wszystkie, także długotrwałe korzyści, jakie przynosi ta inwestycja. Porównując może okazać się, że wybór pianki poliuretanowej nie kosztuje wcale więcej od tradycyjnych metod.

Cena za m2 ocieplenia poddasza pianką pur. Cennik izolacji 2024

Cennik izolacji pianką poliuretanową różni się w zależności od regionu i firmy wykonawczej. Warto jednak pamiętać, że decydując się na tańsze rozwiązania, możemy narażać się na niższą jakość materiałów lub nieodpowiednie wykonanie prac. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie porównać oferty różnych firm i upewnić się, że cena obejmuje wszystkie niezbędne prace i materiały. Istotne także przy wyborze firmy jest podpisanie umowy. Gwarantuje ona klientowi zabezpieczenie na kolejne lata, co w branży budowlanej jest bardzo istotne.

Nasze ceny ocieplenia poddasza pianką pur zaczynają się od 54 zł netto/m2. W przypadku większych powierzchni można liczyć na niższe ceny za metr2.

Wraz z podpisaniem umowy klient otrzymuje:

 • wieloletnią gwarancję
 • kompleksowe wykonanie
 • dokumentację użytych materiałów
 • zapewnioną kontrolę prac poprzez podpisanie protokołu odbioru po skończonej realizacji
 • termin wykonania prac
 • jasne wytyczne dotyczące płatności

Ocieplenie domu pianką pur  przynosi wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest już wcześniej wymienione oszczędność energii i niższe rachunki za ogrzewanie. Ocieplając poddasze pianką poliuretanową, można znacznie zmniejszyć straty ciepła przez dach. Dzięki temu temperaturę wewnątrz domu będzie łatwiej utrzymywać na stałym poziomie. Ponadto zmniejsza się ryzyko powstawania wilgoci i pleśni.

W każdym przypadku efekty są imponujące. Zarówno jeśli chodzi o poprawę izolacji termicznej, jak i oszczędność energii. Dlatego niezależnie od wielkości budynku, ocieplenie poddasza jest skutecznym rozwiązaniem. Oszczędności na rachunkach za ogrzewanie mogą sięgać nawet kilkuset złotych rocznie. Dodatkowo ocieplanie pianką pur zwiększa wartość nieruchomości i poprawia jej kondycję techniczną.

Dlaczego warto ocieplać dom od wewnątrz?

Skoro wiemy, że warto stosować ocieplenie, to jak to robić w najlepszy możliwy sposób? Dla wszystkich dachów skośnych (najpopularniejszy układ dachowy w Polsce) ocieplanie od wewnątrz to jedna z najskuteczniejszych metod poprawy izolacji termicznej. Idealnie wpasowuje się w kształt poddasza. W standardowym bydynku przez dach ucieka aż do 20 % ciepłego powietrze dlatego dobierając właściwy materiał do indywidualnych potrzeb i warunków, możemy zatrzymać dużo ciepła.

Zewnętrzna strona przegrody dachowej jest odporna na warunki pogodowe. Odpowiada także za jej hydroizolację, czyli brak przecieków. Wewnętrzna zaś za utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

Pojazdy potrzebne do wykonania ocieplenia

Sposoby na ocieplenie domu. Solidna termoizolacja

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do ekologicznego i energooszczędnego budownictwa. Ocieplenie domu jest jednym z kluczowych elementów, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i zmniejszenia rachunków. Istnieje wiele możliwych metod.

Do najpopularniejszych sposobów na ocieplenie domu można zaliczyć:

 • Wełna Mineralna:  to izolator termiczny wykonany z włókien, izolujący przed zimnem i ciepłem. W pewnych przypadkach może być drażniąca dla skóry i dróg oddechowych.
 • Celuloza: to materiał izolacyjny, wykonany z przetworzonej makulatury. Redukuje straty ciepła. Może tracić na efektywności w przypadku dużej wilgotności. Wymaga więc staranności w zabezpieczeniu przed nadmiernym nasączeniem wodą.
 • Styropian: to także materiał izolacyjny. Izolujący przed temperaturami skrajnymi, charakteryzujący się niską przewodnością cieplną. Problematycznym okazuje się niska przepuszczalnośc pary wodnej co w niekkorzystnych warunkach może prowadzić do jej gromadzenia. Zwiększa się w związku z tym ryzyko powstania pleśni i grzyba wewnątrz pomieszczeń.
 • Pianka Poliuretanowa Otwartokomórkowa: to zaawansowany materiał izolacyjny o otwartokomórkowej strukturze, charakteryzujący się  izolacyjnością termiczną, niską wagą, doskonałą szczelnością powłoki, elastycznością oraz zdolnością do wypełniania szczelin. Jest więc skutecznym rozwiązaniem do izolacji termicznej i akustycznej.
Usługa termoizolacji poddasza

Natrysk pianki pur. Zalety wykonania izolacji natryskową pianką otwartokomórkową

Natrysk piany poliuretanowej (PUR) to jedna z najpopularniejszych metod ocieplania poddasza. Dzięki temu, że pianka jest nanoszona na powierzchnię poddasza w postaci płynnej, idealnie wypełnia wszystkie szczeliny i nierówności, tworząc jednolitą warstwę izolacyjną. Kolejną zaletą natrysku piany PUR jest jej trwałość. Dzięki swoim właściwościom nie pęka, nie opada ani nie odkształca się pod wpływem czasu. Utrzymuje także swoje parametry przez minimum 15 lat.

Oferta wykonawcy z gwarancją.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy ocieplenia pianką PUR? Twój dom zasługuje na najlepszą izolację termiczną, a my jesteśmy, aby Ci to zapewnić! Nasza firma specjalizuje się w ocieplaniu poddaszy, skupiając się na zastosowaniu najnowszych technologii.

Nasza oferta: Oferujemy usługi ocieplania poddasza pianką PUR, której wyjątkowe właściwości termoizolacyjne są niezaprzeczalne. Nasz zespół doświadczonych fachowców zadba o to, by Twoja inwestycja przyniosła długoterminowe korzyści. Wszystko to poparte pewnością i stałością wykonawcy działającego w tej branży nieprzerwanie przez ponad 30 lat mającego siedzibę zawsze w tym samym miejscu.

Reprezentujemy:

 1. Doświadczenie: Jesteśmy zespołem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Znamy tajniki skutecznej izolacji i wiemy, jak osiągnąć najlepsze rezultaty.
 2. Profesjonalizm: Nasza praca opiera się na solidności. Dbamy o każdy szczegół, zapewniając Ci trwałe i skuteczne rozwiązania.
 3. Nowoczesne Rozwiązania: Śledzimy najnowsze trendy i technologie. Nasze metody opierają się na wykorzystaniu naszej pianki PUR o najwyższej jakości, gwarantującej doskonałą izolację.
 4. Dostosowanie do Klienta: Rozumiemy, że każdy projekt i budżet są inne. Dlatego dostosowujemy nasze usługi do Twoich potrzeb, zapewniając najlepszy stosunek jakości do ceny.

Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i otrzymać darmową wycenę z kosztem ocieplania. Inwestując w izolacje z pianki, dbasz o przyszłość swojego domu. Z nami zyskujesz wygodę, oszczędność i pewność solidnej realizacji.

Prace polegające na natrysku pianki
Ocieplenie poddasza z piany
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.