...

Izolacje termiczne – Śląsk

Co to jest izolacja termiczna?

Izolacje termiczne - Śląsk

Z perspektywy budownictwa oraz budynków termin izolacji termicznej rozumie się jako zdolność do zatrzymywania przenikania określonej temperatury z wnętrza poza strukturę obiektu budowlanego. Uznaje się, że zatrzymania temperatury dokonuje przegroda budowlana. Tworzy się ją z wielu materiałów i to od nich zależy jakość całości konstrukcji izolacji termicznej. Wraz z rozwojem technologii, materiały używane do izolacji stają się coraz bardziej skuteczniejsze. Ich efektywność można wyliczyć na dwa sposoby, obliczając:

współczynnik oporu cieplnego. Co do zasady im większy tym lepiej. Równa się on grubości materiału w stosunku do jego współczynnika przewodzenia ciepła.
R = d/λ

R – opór cieplny,

d – grubość materiału,

λ – współczynnik przewodzenia ciepła

współczynnik przenikania ciepła. Co do zasady im mniejszy tym lepiej. Odwrotność oporu cieplnego.

U = λ/d

U – współczynnik przenikania ciepła,

λ – przewodność cieplna,

d – grubość materiału,

Wszystkie wspomniane wartości producenci materiałów do izolacji termicznych przedstawiają w deklaracjach właściwości użytkowych lub innej dokumentacji materiałowej. Warto zwrócić uwagę, że parametry te mogą ulegać zmianie poprzez: upływający czas lub uwzględniając działanie na nie czynników atmosferycznych.

Jakie elementy w domu należy izolować termicznie?

Do podstawowych obszarów, które powinno się izolować termicznie można zaliczyć wszystkie elementy zewnętrzne domu. Do najważniejszych należą m.in. te posiadające największa powierzchnie styku z otoczeniem. Zaliczyć do nich można:

  • ściany zewnętrzne,
  • dachy lub stropodachy,
  • podłogi na gruncie,
  • okna,
  • drzwi zewnętrzne też balkonowe.

Producenci wyżej wymienionych elementów starają się coraz lepiej zabezpieczać przed przedostawaniem się (stratą) uzyskanej wewnątrz temperatury. Okna oraz drzwi posiadają pierwotnie coraz lepsze właściwości izolacyjne. Do tego stosuje się różnego rodzaju elementy dodatkowe lub uszczelki poprawiające ich właściwości. Do ścian zewnętrznych najczęściej wykonywana jest kolejna warstwę z materiałów izolacyjnych jak styropianu, wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Budynek należy także zaizolować od dołu i góry. Do izolacji podłogi wykorzystuje się styropian lub polistyren ekstrudowany.

Izolacja termiczna dachu

Element jednak przez który ucieka największa ilość zgromadzonego ciepła okazuje się dach. Tą górną przegrodę budynku w zależności od jego kształtu można izolować termicznie od zewnątrz lub wewnątrz. Zewnętrzną najczęściej otrzymują płaskie dachy, dzięki czemu klienci nie tracą przestrzeni wewnątrz budynku. Wykorzystuje się piankę poliuretanowa zamknięto komórkową, połączenia styropianu z papą lub wełny pokrytej membraną. W innych rodzajach dachów jak jednospadowe, dwuspadowe lub wielospadowych izolację termiczna stosuje się wewnątrz przegrody dachowej (poddasza). Najczęściej sięga się po:

  • piankę poliuretanową otwarto komórkową
  • wełnę mineralna
  • celulozę
  • Izolacja termiczna od wewnątrz z pianki – Śląsk

Wybierając do izolacji termicznej od wewnątrz piankę poliuretanową otrzymujecie Państwo mieszkańcy województwa śląskiego szybki czas realizacji pracy bo nawet do 300 m2 powierzchni w jeden dzień. Metoda natryskowa wykorzystywana w tej technologii pozwala na wykonanie izolacji nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Dotarcie tam materiału izolującego ułatwiają także właściwości materiału, który rozrasta się dopiero na zleconym podłożu wypełniając szczelnie wszystkie dziury, zagłębienia oraz szczeliny. Klient uzyskuje dzięki temu jednolita warstwę, która nie posiada mostków termicznych. Materiał jest paro przepuszczalny, dzięki czemu nie musicie się Państwo obawiać zbierającej się wilgoci.

Wykonawca izolacji termicznej poddasza na Śląsku

Firma Termopian wykonująca izolacje termiczne już od 1988 roku z siedzibą na południu Śląska w Czechowicach –Dziedzicach, zaprasza do skorzystania ze swoich usług natrysku izolacji termicznej przy wykorzystaniu naszej pianki poliuretanowej otwarto komórkowej – TermoPiany OK. Na właściwości wykorzystywanego materiału dajemy 15 lat gwarancji. Po natrysku TermoPiany OK materiał nie będzie wydzielał nieprzyjemnych zapachów. Jest on obojętny chemicznie i nietoksyczny. Skontaktuj się z nami – nasze doświadczenie, wyspecjalizowana kadra oraz specjalistyczny sprzęt w połączeniu z jednym z najlepszych materiałów jakim jest TermoPiana OK zapewni oszczędności na ogrzewaniu oraz klimatyzacji.

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.