...

Ocieplenie poddasza – Bytom

Chcielibyśmy zaproponować usługę natrysku naszą pianą poliuretanową otwarto-komórkową – TermoPiana OK.
Tak ważny temat jak ocieplenie swojego domu czy budynku na przykład Twojego miejsca pracy nie może zostać pominięty albo wybrany przypadkowo. Zaważy on później na kosztach jakie ponosić trzeba za ogrzewanie czy klimatyzowanie pomieszczeń.  Dlatego warto zwrócić uwagę na największe zagrożenia dla utrzymania komfortowej temperatury wewnątrz budynku którymi są mostki cieplne oraz przedmuchy wiatru. Przed tego rodzaju zagrożeniami chroni nas m.in. dobrze ocieplone poddasze. Chcąc wybrać spośród materiałów należy także zastanowić się jak on będzie zachowywał się za 10 czy nawet 15 lat? Wszystkich mieszkańców miasta Bytom zapraszamy do zapoznania się z ofertą ocieplenia poddasza odpowiednią dla Państwa.

Piana PUR – TermoPiana OK nowoczesny materiał do ocieplenia poddasza

Na wszystkie Państwa rozterki rozwiązaniem jest materiał TermoPiana OK. Jego bardzo dobre właściwości znajdują potwierdzenie w dokumentacji świadczącej o niskim współczynniku przewodzenia ciepła 0,038W/mk. Piany PUR otwarto-komórkowe natryskiwane są przy użyciu wysokociśnieniowych pistoletów dzięki czemu, materiał przyczepia się bezpośrednio na zlecone podłoże. W miejscu tym wzrasta do około 10 cm tworząc bezspoinową powłokę. Przy okazji wypełnia on wszystkie szczeliny i nieszczelności którymi mogłyby dostawać się przedmuchy wiatru. Brak łączeń w nowej  powłoce oznacza też brak mostków cieplnych którymi mogło by uciekać powietrze posiadające komfortową temperaturę wcześniej uzyskaną przez klienta. Warto wspomnieć także o odporności właściwości pierwotnych materiału, które wynoszą ponad 15 lat zapewniając spokój klientowi na lata.  W przypadku zawilgocenia materiału, po jego wysuszeniu, odzyska on swoje właściwości.

Aktualne wymagania dot. Ociepleń 

Budując dom lub go termo-modernizując musimy spełnić wymagania Ministerstwa Infrastruktury.  Obecnie od 2021 roku według przepisów dot. efektywności  energetycznej budynków dla dachów lub stropodachów współczynnik przenikania ciepła musi wynosić U=0,15 W/m2k. Żeby osiągnąć wymagany współczynnik trzeba zaaplikować tylko 24 cm grubości TermoPiany OK. Jeśli Inwestor myśli o domu pasywnym, gdzie współczynnik przenikania ciepła wynosi U=0,10 W/m2k należy zaaplikować nową powlokę o grubość 36 centymetrów. Wspomniane grubości uzyskuje się poprzez natrysk kolejnych warstw, jedna na drugą. Warto pamiętać żeby warstwy nie były nakładane jedna na drugą natychmiast, gdyż może zajść silna reakcja egzotermiczna, zmniejszająca jakość materiału. W przypadku ocieplania poddasza nowa powłoka powinna być także większa niż grubość krokwi. Ułatwi to uniknięcia mostków termicznych, tworzących się z powodu z dostępu do różnych materiałów posiadających różny współczynnik przewodzenia ciepła.

Ocieplenie poddasza – Bytom
Przykładowa realizacja ocieplenia – poddasze ocieplone pianką PUR

Sprawdzony wykonawca ocieplenia poddasza w Bytomiu

Dobrzy  wykonawcy  w branży budowlanej wiedzą, że jakość wykonania prac świadczy o nich samych oraz pozwala na polecenia w przyszłość. Nasza firma Termopian działa nieprzerwanie od 1988 roku i na terenie całego województwa śląskiego. W Bytomiu oraz okolicznych miejscowościach wykonała bardzo dużo zleceń ocieplenia natryskowego. Prace wykonujemy kompleksowo od bezpłatnej wyceny, aż po posprzątanie po pracach. Jesteśmy samowystarczalni, nie potrzebujemy na przykład dostarczania prądu przez klienta. Posiadamy wyspecjalizowany sprzęt i tylko na takim wykonujemy realizacje. Nasi pracownicy od 20 lat działają w tej branży i jak nikt znają się ta tym co robią.  Zainteresowanych ociepleniem poddasza zapraszamy do kontaktu – w kilka chwil otrzymasz bezpłatną wycenę wstępną oraz umówimy bezpłatne oględziny na miejscu prac z naszym ekspertem. 

Działamy również w innych miejscowościach:

Ocieplenie poddasza – Żory

Ocieplenie poddasza – Zabrze

Ocieplenia poddasza – Jaworzno

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.