Pianka PUR do ocieplenia poddasza – Jaworzno

Wybór materiału do ocieplenia poddasza jest jednym z najistotniejszych etapów przy budowie domu. Warto postawić na jeden z najefektywniejszych materiałów, który zagwarantuje jak najwięcej korzyści użytkownikowi. Przez korzyści należy rozumieć utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń, przy jednoczesnym zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie w sezonie zimowym. Nie można także zapomnieć, żeby o sezonie letnim, można zmniejszyć koszty klimatyzacji, poprzez utrzymanie chłodu wewnątrz pomieszczeń. Wybór ocieplenia to wybór na lata, dlatego dobrze by było jeśli zastosowany materiał będzie utrzymywał swój kształt, miejsce oraz właściwości na długie lata. Firma Termopian oferuje mieszkańcom Jaworzna oraz okolicznych miejscowości, wykonanie natryskowego ocieplenia pianką poliuretanową (PUR) otwarto-komórkową.

Jakie są wymagania dotyczące ocieplenia domu? 

Nie wszyscy wiedzą, że od roku 2021 zmieniły się przepisy Ministerstwa dotyczące wymagań efektywności energetycznej budynków. Co to efektywność energetyczna budynków? To poziom komfortu jaki zapewnić musi zgodnie ze swoim przeznaczeniem budynek, jednocześnie jak najmniej zużywając energie na utrzymanie wspomnianego komfortu. Jego stopień  określa się poprzez współczynnik przenikania ciepła. Dla dachów oraz stropodachów stopień współczynnika przenikania ciepła ustalono na poziomie: U=0,15 W/(m2k). Zaś dla domów pasywnych współczynnik ma być na poziomie U=0,10 W/(m2k).

Nasz rodzaj pianki PUR – TermoPiana OK.

Ponad 30-letnie doświadczenie firmy Termopian w ociepleniach natryskowych poskutkowało wyborem i powstaniem jednego z najlepszych materiałów służących do ociepleń poddaszy – TermoPiany OK. Materiał ten na bazie piany poliuretanowej (PUR) otwarto-komórkowej idealnie wpasowuje się w potrzeby klientów. Jego struktura otwartych komórek posiada właściwości, które pozwalają na natryśniętym  podłożu rosnąć (około 10 cm na warstwę). Wypełnia wszelkie nieszczelności oraz dziury, tworząc bezspoinową i szczelną powłokę. Dzięki niej klient nie musi martwić się o mostki termiczne oraz przedmuchy wiatru. TermoPiana OK jako materiał ociepleniowy posiada bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła 0,038 W/mk, gęstość pozorna materiału wynosi 7-10 kg/m3 oraz współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej mieszczący się w zakresie 3-4, świadczy o paro przepuszczalności materiału. 

Pianka PUR do ocieplenia poddasza - Jaworzno
Realizacja ocieplenia poddasza pianką

Jak dobrać grubość pianki PUR do ocieplenia poddasza?

Żeby osiągnąć wymagany przez klienta współczynnik przenikania ciepła, należy TermoPianę OK aplikować warstwami. Każda kolejna warstwa nakładana jest na poprzednią. Warto wtedy uważać żeby nie wykonać tego za szybko, ponieważ mogą zajść silne reakcje egzotermiczne, które mogą wpłynąć na jakość materiału. Każdy doświadczony wykonawca zna wymagania jakie trzeba spełnić przy wykonaniu natrysku pianką PUR oraz podstawowe zasady, jego wykorzystania najkorzystniej dla klienta natrysku. Między innymi, żeby natrysk był grubszy niż grubość krokwi. Pozwoli to na uniknięcie mostków termicznych przy ocieplaniu poddasza.

Jaka cena za m2 natrysku pianki PUR w Jaworznie?

Dlatego najlepiej wybrać doświadczonego wykonawca. Nasza firma specjalizuje się w usługach ocieplenia poddasza pianką PUR. Posiadamy wyspecjalizowana kadrę oraz narzędzie które gwarantują najlepszą jakość wykonania prac. Wszystkich mieszkańców Jaworzna, którzy chcą ocieplić swoje domu oraz inne obiekty budowlane zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową. Wasza bliskość  jest jednym z czynników tworzących koszt ostateczny i wpływa na niego pozytywnie. Nasz ekspert bezpłatnie doradzi oraz przyjedzie na miejsce możliwych prac żeby dokładnie wycenić pracę.

Działamy również w innych miejscowościach:

Ocieplenie poddasza – Żory

Ocieplenie poddasza – Bytom

Ocieplenie poddasza – Zabrze

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.