...

Ocieplenie poddasza domu pianką – Mysłowice

Na rynku materiałów budowlanych  można spotkać się z bardzo dużą ilością różnych technologii mających służyć do ocieplenia poddasza. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa (PUR) otwarto-komórkowa. Nasza oferta wykonania ocieplenia bazującego na piance PUR produktu o nazwie TermoPiana OK, gwarantuje Państwu, mieszkańcom Mysłowic, realizację prac na najwyższym poziomie, materiałem o świetnej jakości.  Zapewni to Państwu komfortową temperaturę wewnątrz pomieszczeń, przy zmniejszonych kosztach za energię tak w zimie w czasie ogrzewania domu, jak w lato w czasie jego klimatyzowania. Bliskość naszej siedziby pozwoli na kontakt osobisty już przy wyborze ocieplenia. 

Jak działa pianka ocieplająca PUR?

Ocieplenie z pianki PUR  polega na dokładnym zaaplikowaniu materiału na podłoże dla przykładu: poddasze lub strop. Dwu komponentowy materiał, łączony w pistolecie, wystrzeliwany jest na zleconą powierzchnie przyczepiając się jej. Tam rośnie do około 10 cm. Jego wzrost we wszystkich możliwych kierunkach, tworzy nowa powłokę, przy okazji uszczelniając zagłębienia, przerwy oraz szczeliny. Grubość izolacji odpowiada za jest parametry ociepleniowe. Dlatego wymagane przez klienta właściwości cieplne uzyskuje się poprzez natrysk odpowiedniej ilości warstw. Warstwy natryskuje się jedna na drugą. Grubość ocieplenia nie ma wpływu na przyczepność materiału do podłoża. Zaleca się, żeby pianka PUR zasłoniła konstrukcję drewnianą (krokwie) w celu uniknięcia mostków cieplnych. Szczelność powłoki gwarantuje także nie dopuszczenie do wewnątrz budynku przedmuchów wiatru.

Właściwości pianki PUR w ociepleniu poddaszy

Pianka PUR o strukturze otwartych komórek posiada idealne właściwości do ocieplenia domu. Jej współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,038 W/mk. Bezspoinowa warstwa jest paro przepuszczalna, co pozwala wilgoci na przejście przez nią. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania grzyba i pleśni na suficie i ścianach. W razie przypadku przedostania się z zewnątrz dachu wody i zamoknięcia materiału ociepleniowego, nie należy się o niego martwić. Powinno się uszczelnić miejsce przecieku w zewnętrznym pokryciu, a pianka po wyschnięciu dalej będzie utrzymywać swoje parametry.

Ocieplenie i izolacja sufitu mieszkalnego TermoPianą OK - Mysłowice
Przykładowe ocieplenie poddasza domu jednorodzinnego pianką

Zalety użycia metody natryskowej w ociepleniu

Przy wykorzystaniu pianki PUR używa się metody natryskowej. Daje ona korzyści w postaci szybkiego wykonania prac oraz pozwala na aplikację materiału dokładnie w zleconej ilości. Metoda ta ułatwia także dotarcie w miejsca trudnodostępne dla innym materiałów służących do ocieplenia poddasza. Do jej zastosowania potrzebne są specjalistyczne narzędzia od maszyny przetwarzającej materiał, poprzez węże, aż do wysokociśnieniowego pistoletu, w którym mieszane są komponenty. 

Ocieplenia poddaszy – Mysłowice. Skontaktuj się z nami!

Każdy porządny wykonawca ocieplenia poddasza metodą natrysku pianki PUR, zna podstawowe zasady dobrze wykonanego ocieplenia. Nasza firma – Termopian, świadczy te usługi już od lat. Zadowolenie klientów to dla nas największa duma. Klientowi staramy się doradzić oraz pomóc, żeby wykonane dla niego prace w jak najlepszy sposób przełożyły się na jego korzyści, tak z zachowania komfortowej temperatury w domu jak i oszczędności finansowych na jej utrzymanie. Nasze brygady przy pracach są samowystarczalne. Profesjonalizm w realizacjach prezentujemy od pierwszego kontaktu klienta, dbamy o zabezpieczenie wnętrz przed rozpoczęciem wykonawstwa, a po skończonych pracach zawsze sprzątamy, żeby mieszkańcy Mysłowic byli spokojni o swój dom z nowym ociepleniem poddasza na długie lata.

Działamy również w innych miejscowościach:

Ocieplenie poddasza – Piekary Śląskie

Ocieplenie poddasza – Siemianowice Śląskie

Ocieplenie poddasza – Ruda Śląska

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.