Izolacja termiczna Twojego poddasza

Przy stale rosnących cenach za media potrzebne do ogrzewania oraz klimatyzacji warto zadbać o izolację termiczną. Do najbardziej narażonych na utratę ciepła elementów Twojego domu należy dach. W dzisiejszych czasach do jednej najpopularniejszych technologii izolacji poddasza należą wykonanie ocieplenia z piany poliuretanowej otwartokomórkowej. Pomimo wielu metod oraz materiałów, dzięki swoim licznym zaletom przekładającym się na korzyści klienta, wybór pada właśnie na nią.

termiczna izolacja poddasza

Jaką izolację termiczna dachu wybrać?

Do istotnych zagadnień nad jakimi powinien pochylić się Inwestor przy wyborze materiału do zaizolowania termicznego swojego poddasza należą:

 • koszt prac,
 • jakość materiału,
 • wady i zalety materiału,
 • trwałość materiału,
 • przewaga materiału nad pozostałymi technologiami,
 • szybkość prac,
 • jakość wykonania,
 • gwarancja powykonawcza,
 • koszt naprawy ewentualnego przecieku dachu

Te czynniki pozwolą najlepiej porównać możliwości. Warto zaznaczyć, że dużo także zależy od warunków do jakich dostosowana ma zostać nowa izolacja. Należałby by wyróżnić:

 • podłoże,
 • dostępność miejsca pracy,
 • warunki wewnątrz budynku.

Izolacja termiczna od wewnątrz – TermoPiana OK

Firma Termopian chce Państwu zaoferować wykonanie izolacji termicznej od wewnątrz budynku w technologii natrysku TermoPiany OK. Przez 30 lat wykonywania prac ociepleniowych z pian poliuretanowych bardzo dobrze poznaliśmy potrzeby klienta. Dzięki tej wiedzy stworzyliśmy własny produkt. Materiał ten bazuje na pianie poliuretanowej (PUR) otwartokomórkowej. Jego charakterystyczny niebieski odcień jest rozpoznawalny na rynku materiałów budowlanych. Jak jego producent gwarantujemy najwyższą jakość popartą dokumentacją techniczna oraz wieloletnią praktyką stosowania. Izolacja termiczna z piany PUR polega na stworzeniu nowej powłoki izolującej, poprzez natrysk na podłoże. Od ilości warstw, czyli grubości ostatecznego pokrycia, zależy jakie właściwości się uzyskuje. Im to pokrycie grubsze tym lepsze parametry izolacyjne.

Zalety izolacji termicznej z piany PUR

Do zalet izolacji termicznej powinno podejść się z najważniejszej perspektywy – klienta. Poniżej wymieniliśmy kilka podstawowych czynników które spełnia nasz produkt czyli TermoPiana OK.

Jakość materiału Współczynnik przewodzenia ciepła 0,038 W/mK.
Trwałość materiału Min. 15 lat utrzymuje swoje parametry izolacyjne.
Waga materiału 7-10 kg/m3. Oznacza to że warstwa o grubości 20 cm na 1m2 waży zaledwie: 2 kg.
Mostki termiczne Materiał tworzy powłokę bez łączeń.  Przy dobrze wykonanym natrysku mostki termiczne nie występują.
Przyczepność materiału do podłoża Aplikację materiału można wykonać m.in. na membranę, folię paroizolacyjną oraz deskowania. Nie występuje ryzyko opadania materiału.
Odprowadzenie wilgoci z pomieszczenia TermoPiana jest paroprzepuszczalna. Określa to współczynnik oporu dyfuzyjnego. Dla TermoPiany OK wynosi on 3-4. Zmniejsza to ryzyko występowania pleśni i grzybów wewnątrz pomieszczeń.
Szybkość prac Przy sprzyjających warunkach w jeden dzień można zaizolować nawet do 300 m2.
Jakość wykonania Zawsze sprawdzamy grubość nowej powłoki izolacyjnej. Wykonanie przez pracowników z 25 letnim doświadczeniem w natryskach poliuretanowych.
Gwarancja powykonawcza Zgodnie z umową
Co powoduje niszczenie Promieniowanie UV. Dlatego izolacje w postaci piany PUR należy albo zabudować płytami gipsowo-kartonowymi albo pomalować farbą Izolbest

Z pozostałych zalet warto wymienić że TermoPiana Ok jest po natrysku bez zapachowa, nie toksyczna oraz nie pyli.

 

Izolacja poddasza najwyższej jakości

Nasze doświadczenie w izolacjach termicznych daje pewność dobrego i solidnego wykonania. Zabezpieczamy pomieszczenia przed pracami, sprawdzamy warunki w jakich mają być przeprowadzone prace, oraz parametry podłoża. Najistotniejsze jest tu wilgotność oraz temperatura. Zadaniem klienta jest tylko udostępnienie miejsca prac, gdyż posiadamy nawet własny agregat prądotwórczy. Usługę izolacji poddasza poprzez natrysk piany poliuretanowej realizujemy na terenie województw śląskiego oraz małopolskiego. Nasza siedziba oraz biuro znajduje się w południowej części śląska w miejscowości Czechowice-Dziedzice. Jesteśmy otwarci dla Państwa w każdy dzień roboczy w godzinach od 8.00 do 15.00. W takich samych godzinach zawsze mogą Państwo skontaktować się z nami także drogą telefoniczną: 32-214-45-80. Niezależnie czy chcesz zaizolować dom jednorodzinny czy budynek komercyjny uniwersalność materiału pozwala na jego wykorzystanie.

W izolacjach termicznych działamy także w województwach: śląskim oraz małopolskim.

izolacja termiczna

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.