Jak uzyskać ocieplenie bez mostów termicznych?

Przy stałych wzrostach cen surowców, stosowanych do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz budynków przemysłowych warto pochylić się nad tematyką izolacji termicznej – przeanalizować jaką posiadamy lub jaką chcemy zastosować w nowo budowanym obiekcie.
Inwestorowi powinno zależeć w przyszłość na jak najtańszych kosztach utrzymania budynku, z którego będzie korzystać. Równie ważnym i zarazem bardzo popularnym jest także jest wpływ jaki wywieramy na środowisko zewnętrzne. Wymienione wcześniej czynniki powodują, że domy pasywne (o niskich współczynniku przenikania ciepła) stają się coraz częstszym wyborem w realizacji ocieplenia poddasza. Zapoznając się z dostępnymi termo-izolacyjnymi materiałami, które chcemy zastosować, warto zwrócić uwagę na najczęściej spotykane w przypadku tego rodzaju realizacji problemy. Wśród nich można wymienić:

  • duży ciężar powodujący obciążenie całej konstrukcji,
  • brak trwałości, wraz z upływem czasu utrata swoich pierwotnych właściwości,
  • czy powstawanie mostów termicznych poprzez technologię montażu lub charakterystykę wykorzystanego materiału.

Powyższa konstrukcja stropowa może doprowadzić do wytworzenia się mostka cieplnego – zastosowanie Termopiany spowoduje płynny obieg ciepła i cyrkulację wilgoci nawet w trudnych lokalizacjach i

Co to są mostki termiczne?

Mostki termiczne znane także jako mostki cieplne, powstają w przegrodach budowlanych, powodując znaczne zmniejszenie oporu cieplnego, poprzez ucieczkę ciepłego powietrza z wnętrza budynku lub przedmuchów powietrza z zewnątrz. Skutkować to może obniżeniem temperatury w całym budynku, zawilgoceniami prowadzącym nawet do występowania pleśni.

Zmniejszenie powyższego oporu może spowodować:

  • niejednolita grubość materiału izolacyjnego,
  • różnica właściwości w użytych materiałach (materiały mogą posiadać różny współczynnik przenikania ciepła),
  • materiał którego charakterystyka nie pozwala stosować w niektórych miejscach.

Rozwiązanie problemu mostków cieplnych

Jedną z najlepszych metod uniknięcia wszystkich wymienionych problemów jest natrysk TermoPiany OK. Materiał ten bazuje na piane poliuretanowej otwarto komórkowej. Można go stosować na poddasza, stropy, sufity czy nawet ściany domów jedno- i wielorodzinnych, obiektów przemysłowych lub magazynowych. Jest on nakładany metodą natryskową, co pozwala tworzyć się mu dopiero w miejscu docelowym. W jednej warstwie potrafi rosnąć maksymalnie do 10 cm grubości, szczelnie wypełniając każdą dziurę, szczelinę czy wgłębienie.

Tworzy jednolitą strukturę nie pozostawiając żadnych mostków cieplnych. To najlepszy materiał do wszystkich tych miejsc którym trudno zastosować materiały tradycyjne. Jest lekki, jego waga wynosi tylko 10 kg/m3, przez co nie obciąża za bardzo konstrukcji. Jego trwałość pozwala na zachowanie swoich pierwotnych właściwości przez co najmniej 15 lat. Kolejna zaletą tego materiału jest jego wysoka przyczepność do natryskiwanego podłoża. Można go nakładać na podłożę z membrany/foli paroizolacyjnej, deskowania, płyty gipsowo-kartonowej, a nawet na konstrukcje stalową. Z czasem piana nie opada. Dla Inwestora grubość powłoki z piany PUR otwarto-komórkowej czyli izolacji cieplnej jest najważniejsza, bo ma wpływ na współczynnik przewodzenia ciepła całej przegrody.
Przy wyborze grubości można skorzystać z poradnika lub przez kontakt telefoniczny z pomocy doświadczonego doradcy. Bezspoinowość wraz z pozostałym cechami tworzy uniwersalną izolację, jakiej nie powstydziłyby się żadnej materiał stosowany do ocieplania budynków.

Wybór wykonawcy natrysku piany PUR – TermoPiany OK

Dlatego jeśli myśli się o zmianie swojej dotychczasowej izolacji termicznej czy też dopiero ją planuje, powinno się zastanowić się nad wyborem najlepszego materiału który oraz doświadczonego wykonawcę. Nasze ponad 30 letnie doświadczenie w branży izolacji natryskowych oraz stworzony z tego doświadczenia materiał TermoPiana OK zapewni Ci wszystko to czego oczekujesz, a dzięki profesjonalnym i zgranym pracownikom jakość usługi będzie na najwyższym poziomie.
Dla przykładu kilka wcześniejszych realizacji znajdziecie Państwo tutaj.

Zobacz Podobne Artykuły

Ile kosztuje ocieplanie natryskowe?

Ile kosztuje ocieplanie natryskowe?

Nie da się ukryć, że obecnie borykamy się nie tylko z problemem szalejącej inflacji, ale również wysokimi cenami energii oraz opału. Dzięki ociepleniu natryskowemu możesz przyczynić się do obniżenia kosztów z swoim domu lub w budynkach gospodarczych oraz...

Izolacje natryskowe z pianki pur – jakie są ich wady i zalety?

Izolacje natryskowe z pianki pur – jakie są ich wady i zalety?

Stosowanie izolacji natryskowych z pianki pur od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, a to właśnie ze względu na liczne możliwości jakie umożliwia ta technologia. Jednak, aby cały proces ocieplania przebiegał zgodnie z planem, a izolacja spełniała swoje zadanie,...

Wilgoć więźby dachowej a piana pur?

Wilgoć więźby dachowej a piana pur?

Termoizolacja pianką poliuretanową staje się już powszechną praktyką w nowoczesnym budownictwie. Stosowanie takiego produktu nie dziwi, ponieważ piankę można z łatwością aplikować do izolacji sufitów, ścian i poddasza. W naszym artykule zajmiemy się jedną z...

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.