Natrysk pianki poliuretanowej na poddasze

Myślisz o termomodernizacji swojego domu, budynku przemysłowego albo gospodarczego?

A może zastanawiasz się nad ociepleniem poddasza w nowo powstającym domu?

Warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje rynek materiałów izolacyjnych. Do wyboru mamy między innymi piane poliuretanową, wełnę mineralną czy celulozę. Każdy z nich mimo różnych parametrów, charakterystyki, metody układania służy do izolacji poddaszy. Jednym z najbardziej uniwersalnych oraz skutecznych sposobów jest natrysk pianki poliuretanowej.

 

Wykonanie ocieplenia krok po kroku

Etap I — Kontakt z klientem

W pierwszym kontakcie z klientem zbieramy kilka podstawowych informacji. Dzięki nim jesteśmy w stanie przedstawić wstępną ofertę. Następnie nasz specjalista bezpłatnie przyjedzie na miejsce przyszłych prac. Na miejscu dokładnie wymierzy powierzchnię oraz sprawdzi budowę przegrody dachowej, podłożę oraz wilgotność więźby dachowej. Jeśli warunki na to pozwalają oraz klient jest zdecydowany, podpisywana jest umowa. Zawiera ona między innymi terminy rozpoczęcia oraz zakończenia prac, oraz gwarancję stałości ceny.

Etap II — Przygotowanie miejsca prac

Do podstawowych spraw ekipy przed rozpoczęciem prac natryskowych należy:

 • sprawdzenie spełnienia warunków, w jakich natrysk może się odbywać,
 • sprawdzenie wilgotności i temperatury podłoża,
 • sprawdzenie podłoża czy nie posiada dziur lub szczelin,
 • jeśli natrysk jest wykonywany na membranę, to sprawdzane jest też jej naciągnięcie.

Piankę cechuje wysoka siła przyczepności. W zakresie zleconego podłoża do ogromna zaleta. Jednakże przy zabrudzeniu innych elementów ich doprowadzenie do stanu przed zabrudzeniem jest niezwykle problematyczne. Dlatego tak istotne jest wyniesienie wszystkich niepotrzebnych elementów. Zabezpieczenie tych, które zostaną i którym grozi zabrudzenie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, podłoże przed realizacją należy także odpylić i odtłuścić.

 

Etap III — Natrysk pianki poliuretanowej

Kolejny etap polega na wykonaniu ocieplenia poddasza z pianki poliuretanowej. Nakładany zostaje materiał na zlecona powierzchnię. Pianka PUR wypełnia najpierw przerwy między krokwiami. Następnie kolejne warstwy izolacji natryskowej wychodzą ponad krokwie. Precyzyjnie je zasłaniając oraz likwidując ostatnią z możliwości powstania mostków cieplnych. Grubość ocieplenia przekłada się na parametry izolujące przegrodę dachową, a więc też i całego domu. Izolacja powierzchni do 200 metrów to czas tylko jednego dnia pracy zgranej brygady.

 

Etap IV — Gwarancja

Trwałość wartości izolujących pianki PUR otwartokomórkowej jest określana na minimum 15 lat. W tym czasie także nie ma obawy przed opadaniem czy zmianą kształtu materiału. Każdy nasz klient podpisuje protokół odbioru i otrzymuje kartę gwarancyjną.

Korzyści z wykorzystania metody natryskowej

 • szybkość prac
 • precyzja prac
 • możliwość aplikacji materiału w praktycznie w każde miejsce
 • utrzymanie czystości w pomieszczeniach przechodnich oraz sąsiadujących z miejscem realizacji
 • brak ingerencji prac poza miejsce realizacji

Korzyści z natrysku pianki dla klienta

 • eliminacja mostków cieplnych
 • eliminacja przedmuchów wiatru
 • oszczędności na ogrzewaniu
 • oszczędności na klimatyzacji
 • zmniejszenie ryzyka powstania pleśni i grzybów
 • brak pylenia i kruszenia materiału
 • świetne ocieplenie na wiele lat

Jak ułatwić prace wykonawcy natrysku — Porady dla klienta

Do klienta z obowiązku należy tylko udostępnienie miejsca prac w budynku. Warto oczywiście oczyścić pomieszczenia z wszystkich ruchomych przeszkód. Bardzo często spotykamy się także z już gotowym stelażem pod zabudowę regipsową lub wyprowadzonymi hakami. Znacznie to ułatwi w późniejszych pracach, a samo przygotowanie nie przeszkadza w ocieplaniu pianką.

Sprawdzony wykonawca ocieplenia w technologii natrysku poliuretanowej pianki

Z doświadczenia wiemy, że najczęściej ocieplenia poddasza wykonuje się przy budowie nowego domu lub w celu zmiany z poddasza nieużytkowego na użytkowe. Często też aktualne materiały nie spełniają oczekiwań właściciela lub ulegają zniszczeniu przez czas albo zawilgocenie. Rozwiązaniem na powyższe problemu okazuje się pianka PUR otwartokomórkowa. Materiał ten wymaga sprawdzonego i dobrze wyposażonego wykonawcy izolacji. Który swoim doświadczeniem wykorzysta wszystkie jej zalety.

W branży budowlanej jednorodzinnej wybrany wykonawca powinien być lokalny z siedzibą w niedalekim sąsiedztwie. Dzięki czemu łatwo będzie można uzgodnić z nim wszystkie szczegóły. Wykonawca powinien mieć szeroką wiedzę na temat izolacji natryskowej z wykorzystaniem pianki pur i jej zalet. Ponadto ważne jest, aby był odpowiednio zaopatrzony w niezbędne narzędzia do pracy. Dobrze jest upewnić się, że realizator prac ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i swoje prace dostarcza z gwarancjami.

Jeśli są Państwo zainteresowani ociepleniem poddasza domu pianką otwartokomórkową — zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy jedną z najstarszych firm na południu województwa śląskiego. Z ogromnym doświadczeniem i prawdziwymi specjalistami. Oferujemy usługi ocieplenia pianką pur. Gwarantujemy szybką i sprawną realizację zlecenia, dzięki czemu Państwa poddasze będzie szczelne, a jednocześnie energooszczędne. Wykorzystujemy materiały tylko najwyższej jakości, aby zapewnić naszym klientom usługę na najwyższym poziomie.

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.