Dobór podłoża do ocieplenia pianką PUR – o czym pamiętać?

ocieplenie i izolacja dachu mieszkalnego
Ocieplenie dachu pianką PUR

Ocieplenie pianką PUR

Nasza piana PUR otwarto-komórkowa – TermoPiana OK o niebieskim odcieniu, służy do wewnętrznego ocieplenia domów oraz budynków innego przeznaczenia. Jej największą przewagą nad innymi materiałami o tym samym celu jest bespoinowość nowo utworzonej powłoki, którą uzyskuje się dobrze aplikując materiał. Piane poliuretanową (PUR) uzyskuje się z połączenia dwóch płynnych komponentów. Po połączeniu ze sobą materiał rośnie tworząc nową warstwę ocieplenia. Wzrost ten prowadzi do uszczelnienia wszelkich mostków cieplnych lub dziur i szczelin w wewnętrznej części przegrody dachowej. Materiał ten nie jest wodoszczelny. Jego celem jest izolacja termiczna, dlatego im więcej warstw TermoPiany OK zostanie natryśnięte, tym lepsze ona osiągnie parametry izolacyjne. W porównaniu z najnowszymi wymaganiami dotyczącymi efektywności energetycznej, żeby spełnić normę współczynnika izolacyjności na poziomie: 0,015, należy zaaplikować w warstwach TermoPianę OK na łączną grubość 24 centymetrów. 

Podstawowe zasady natrysku pianki PUR

Zawsze przed natryskiem każdy wykonawca powinien sprawdzić temperaturę i wilgotność tak podłoża do natrysku jak i powietrza w miejscu wykonywania prac. Ważne jest też oczyszczenie, odtłuszczenie oraz osuszenie powierzchni na jaką aplikujemy materiał oraz zabezpieczenie wszystkich miejsc, które mogą zostać zabrudzone jak okna, ściany czy podłoga. Dla jakości materiału najistotniejsze jest jego przetworzenie, czyli dobór odpowiednich proporcji komponentów względem siebie.

Odpowiednie podłoże dla pianki PUR

Na jakie podłoże można wykonać natrysk pianki PUR? Łatwiej odpowiedzieć  na jakie materiały nie powinno stosować się pianki poliuretanowej. Mówimy tu o bardzo gładkich powierzchniach, są to zwykle materiały z rodzaju plastikowych. Tak to każdy materiał dla TermoPiany OK albo nie stanowi problemów albo można go dopracować, żeby zwiększyć jego przyczepność z pianką PUR o strukturze otwartych komórek. Najważniejsze, żeby podłożę było stabilne oraz przygotowane zgodnie z podstawowymi zasadami natrysku. Do najczęstszych podłoży na które wykonywany jest natrysk należą: folia paro przepuszczalna-wiatroszczelna zwana także membraną, deski, płyty gipsowo-kartonowe, płyty MFP, płyty OSB, beton, cegła, papa oraz blacha. Sam natrysk nie różni się za bardzo od siebie, niezależnie od rodzaju podłoża. Różnice występują w przygotowaniu prac. Należy pamiętać żeby zawsze przestrzegać zasad sztuki budowlanej. W razie ryzyka, że wilgoć nie miała by gdzie uciec i gromadziła by się w przegrodzie dachowej, należy przeprowadzić badania cieplno-wilgotnościowe wykonane przez eksperta.

Korzyści z zastosowania pianki PUR 

Do najważniejszych korzyści jakie otrzymuje klient wybierając natrysk TermoPiany OK zaliczamy nową powłokę, bez łączeń o świetnych parametrach izolacyjnych, gwarancję braku mostków termicznych oraz  przedmuchów wiatru dostających się przez szczeliny z zewnątrz. Oprócz tego nasza piana posiada właściwości akustycznej izolacji, dzięki czemu wyciszy dźwięki z otoczenia. Warto pokreślić że sprawna i doświadczona brygada potrafi wykonać w sprzyjających warunkach dom jednorodzinny nawet jeden dzień. Dla klienta zastosowanie tego materiału oznacza także znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji w swoim budynku. 
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dla ocieplenia poddaszyna Śląsku i w Małopolsce

Zobacz Podobne Artykuły

Natrysk pianki poliuretanowej, a wilgoć więźby dachowej?

Natrysk pianki poliuretanowej, a wilgoć więźby dachowej?

Termoizolacja pianką poliuretanową staje się już powszechną praktyką w nowoczesnym budownictwie. Stosowanie takiego produktu nie dziwi, ponieważ piankę można z łatwością aplikować do izolacji sufitów, ścian i poddasza. W naszym artykule zajmiemy się jedną z...

Izolacja akustyczna domu. Co warto wiedzieć?

Izolacja akustyczna domu. Co warto wiedzieć?

Każdy właściciel domu marzy o tzw. świętym spokoju. Takie życzenie może jak najbardziej zostać spełnione. Jednak aby cieszyć się doskonałą ciszą w swoim gospodarstwie domowym, należy zastosować dobrą izolację akustyczną. Najlepiej dostosowaną do budownictwa...

Czy ocieplić dom pianką poliuretanową? Pianka PUR czy wełna?

Czy ocieplić dom pianką poliuretanową? Pianka PUR czy wełna?

Dom to miejsce, gdzie powinniśmy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Traktujemy go jak nasze schronienie, ponieważ zapewnia spokój i ciszę. Osłania przed otoczeniem, w tym przed warunkami atmosferycznymi jak: opady deszczu, upały, mrozy oraz wiatr. W jego wnętrzu...

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.