...

Pianka Izolacyjna | TermoPiana OK

Pianka izolacyjna dla Twojego poddasza

Izolacja poddasza to ważny element całego systemu ocieplenia domu. Według rożnych badań utrata ciepła przez tą cześć domu wynosi od 20% do nawet 35% całych strat. Rozwiązanie jakie Państwu proponujemy to wykorzystanie TermoPiany OK. Nasz rodzaj pianki izolacyjnej stosuje się głównie na poddasza. Technologia tego materiału oparta jest na pianie poliuretanowej otwarto-komórkowej. Jest to jeden z najefektywniejszych i najszybszych sposobów izolacji stosowanej wewnątrz domu. 

Korzyści Klienta przy wyborze pianki izolacyjnej – TermoPiany OK

Jeśli klient zdecyduje się na nasza piankę izolacyjną – TermoPianę OK uzyska:

  • materiał sprawdzony pod kątem praktycznym w wielu realizacjach,
  • materiał posiadający dokumentację techniczną, która otrzyma po wykonanych pracach,
  • umowę na wykonanie prac z terminami realizacji, określoną grubością warstwy ociepleniowej,
  • gwarancję na nowa powlokę izolacyjną,
  • wykonawcę, który jest na rynku od ponad 30 lat. Posiada swoje biuro w którym można spotkać się z ekspertami,
  • pewność dokładnego i solidnego wykonania,
  • doświadczonych pracowników, posiadamy pracowników z ponad 25 letnim stażem w pracach ociepleniowych.

Dlaczego pianka izolacyjna nazywa się otwarto-komórkową?

Pianka ta tworzy się z połączenia dwóch płynnych komponentów. Przy jej powstaniu zachodzi mocna reakcja egzotermiczna wraz z którą dochodzi do wzrostu pianki o około 10 centymetrów w każdy możliwym kierunku. Przy wzroście powstają w piance otwarte komórki, które wypełnione są powietrzem. Ich celem jest stworzenie przestrzeni izolujących. Wykonując aplikację pianką izolacyjną natryskową na podłoże pomiędzy krokwiami, pianka poliuretanowa wypełnia szczelnie całą wolną przestrzeń. Połączenie tych właściwości wraz ich trwałością (ponad 15 lat) zapewni użytkownikom domu jedną z najkorzystniejszych metod utrzymania komfortowej temperatury w pomieszczeniach.

Pianka termoizolacyjna do ocieplenia Twojego poddasza

Wybór materiału termoizolacyjnego do swojego domu to jedna z ważniejszych decyzji w trakcie budowy. Od niej zależeć będą między innymi późniejsze opłaty za ogrzewanie. Nasza pianka termoizolacyjna jest także często wykorzystywana przy pracach termomodernizacyjnych, np. zmiany materiału w już wcześniej zaizolowanych domach. Stosowana najczęściej na poddaszach, bardzo dobrze sprawdza się także na stropach, sufitach oraz ścianach domów. Łatwość oraz szybkość wykonywanych prac wraz z uniwersalnością jej zastosowania na różne podłoża pozwalają na jej wykorzystanie w większości sytuacji. Przyczepność TermoPiany OK pozwala na jej zastosowanie m.in. na: membranie  / folii paro-przepuszczalnej, deskowaniu, cegłach, płytach gipsowo-kartonowych.  TermoPiana OK przy aplikacji dzięki swoim właściwościom sama, w sposób trwały, przyczepia się do podłoża. Nasza pianka termoizolacyjna samoprzylepna w porównaniu do innych materiałów z czasem nie opada i nie traci swoich właściwości. Po zawilgoceniu lub zamoknięciu, gdy się ją osuszy, wraca do parametrów pierwotnych.

Izolacja domu przy użyciu pianki natryskowej

Oprócz poddasza warto pamiętać o innych częściach domu przez które ucieka ciepło. Trzeba zgodzić się z tezą, że najwięcej ciepła uchodzi przez dach, ale warto poświęcić choć trochę czasu żeby przyjrzeć się izolacji domu jako całości. Pianka natryskowa idealnie nadaje się do izolacji ścian, sufitów czy stropów w budynkach szkieletowych.  Jedną z największych zalet wykorzystania tego materiału jest jego szybkość nakładania oraz jakość. Do aplikacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt składający się m.in. z maszyny z pompami, węży oraz pistoletu, w którym mieszane są komponenty. Istotnym czynnikiem jest też doświadczenie aplikatora, który dopilnuje żeby materiał został wymieszany w odpowiednich proporcjach, a natrysk szczelnie wypełnił zleconą przestrzeń, gwarantując brak mostków termicznych oraz wiatroszczelność. Nasza pianka natryskowa do ocieplenia TermoPiana OK, wykazuje też cechy izolacji akustycznej. Wygłuszający dźwięki z zewnątrz otoczenia domu.

ocieplenie okna
ocieplenie dachu

Pianka do ocieplania, czyli najlepszy wybór

Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdujemy, lubimy czuć się w pełni komfortowo. Jednym z istotnych czynników mających wpływ właśnie na nasze samopoczucie, jest panująca w otoczeniu temperatura. Ciężko nam znosić wysoki oraz niskie temperatury. Jak zatem sprawić, by nasz dom lub inne miejsce, w którym dużo przebywamy, zapewniał nam tę jedną z podstawowych wygód? Z całą pewnością pomocna tu będzie nakładana natryskowo poliuretanowa pianka do ocieplania.

Piana-OK – Poliuretanowa pianka do ociepleń

Pianka poliuretanowa, znana powszechnie jako pianka PUR, to materiał izolacyjny wytwarzany bezpośrednio na placu budowy. Do jej produkcji konieczne są dwa komponenty – izocyjanian oraz poliol. Przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, który zapewnia właściwe warunki, to jest temperaturę i ciśnienie, oba składniki zostają dokładnie wymieszane, tworząc doskonały materiał izolacyjny. Nasza pianka TermoPiana OK powstała z wieloletniego doświadczenia w wykonywaniu podobnych realizacji.

Piana PUR – cena

Za wykorzystaniem takiej formy ocieplenia przemawia nie tylko skuteczność rozwiązania, ale też związane z nim koszty. Za izolator, jakim jest piana PUR cena będzie oczywiście zmienna. Zależy między innymi od wielkości  powierzchni do ocieplenia. W końcu im więcej zużytego materiału, tym większe koszty. Nie da się jednak zaprzeczyć, że ten jednorazowy wydatek w szybkim czasie zaczniemy postrzegać jako inwestycję. W przyszłości pozwoli ona zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz klimatyzacji naszego domu.

Ocieplanie pianką cena za m2

Pianka poliuretanowa jest rozwiązaniem uniwersalnym, znajdującym zastosowanie zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkaniowym. Aby uzyskać dokładną wycenę dla usługi ocieplanie pianką cena za m2 należy zwrócić się bezpośrednio do wykonawcy. Na podstawie niezbędnych parametrów specjalista określi ilość materiału, niezbędnego do prawidłowego wykonania ocieplenia oraz poda przybliżony koszt prac. Decydując się na TermoPianę OK zyskują Państwo ekipę z doświadczeniem w izolacjach natryskowych posiadającą nie tylko wiedzę na temat używanego do ocieplenia materiału, ale też umiejętności jego zastosowania.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel.: 32 / 214-45-80 lub 601-145-800

Mail:  biuro@piana-ok.pl

Izolacja ścian

Izolacja poddaszy

Izolacja poddasza

Izolacja dachu

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.