Izolacja akustyczna domu. Co warto wiedzieć?

Każdy właściciel domu marzy o tzw. świętym spokoju. Takie życzenie może jak najbardziej zostać spełnione. Jednak aby cieszyć się doskonałą ciszą w swoim gospodarstwie domowym, należy zastosować dobrą izolację akustyczną. Najlepiej dostosowaną do budownictwa mieszkalnego. Poznaj najważniejsze informacje związane z izolacyjnością akustyczną w domach.

Izolacja akustyczna domu

Czynniki, wpływające na izolacyjność akustyczną budynku mieszkalnego

Izolacja akustyczna jest determinowana przez szereg czynników. Kluczowy jest jednak rodzaj zastosowanych przegród. Im przegroda cechuje się większą masą, tym lepiej zatrzymuje dźwięki powietrzne i uderzeniowe. Nie oznacza to jednak, że przegrody o lżejszych konstrukcjach są gorsze. Mogą się wyróżniać również dobrą izolacyjnością, jednak ich budowa musi być włóknista lub porowata. Zarówno dźwięki powietrzne, jak i uderzeniowe można skutecznie tłumić dzięki wysokojakościowym produktom tj. pianka poliuretanowa.

Jaki wskaźnik izolacyjności jest rekomendowany dla budynków mieszkalnych?

Akustyka określana jest między innymi przez wskaźniki. Nie inaczej jest w przypadku budynków mieszkalnych, gdzie izolacyjność akustyczna nie powinna być większa niż 63 dB. Taka wartość jest determinowana przez polskie przepisy prawne. Jednak w praktyce, kierując się taką wartością, nie będziemy usatysfakcjonowani z wygłuszenia. Dlatego fachowcy rekomendują obniżenie wskaźnika do 30 dB, co jest możliwe przy zastosowaniu odpowiednich produktów dźwiękochłonnych.

Jaki produkt doskonale wygłusza ściany w domu?

Do poprawy izolacyjności akustycznej ścian najczęściej stosuje się wełnę mineralną, styropian czy okładziny płyt GK. Wymienione produkty są sprawdzonymi rozwiązaniami, pozwalającymi wygłuszyć dom. Nowoczesne budownictwo wciąż szuka nowych, efektywniejszych produktów, które spełniają coraz to większe oczekiwania właścicieli domów. Dlatego coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na wykonanie izolacji akustycznej pianką poliuretanową otwarto-komórkową. Produkt tego typu jest powszechnie znanym produktem termoizolacyjnym, lecz mało osób wie, że pianka tego typu ma świetne właściwości dźwiękoszczelne. Wszystko z powodu struktury pianki, która cechuje się miękkością i niską gęstością. Zatem nic dziwnego, że w prosty i szybki sposób pozwala wygłuszyć pomieszczenia, w których hałas jest niepożądany. Na uwagę zasługuje fakt, że wspomniana pianka jest powszechnie stosowana w procesie konstruowania studiów nagraniowych. Jeśli podczas budowy domu, chcesz wykonać trwałą barierę dźwiękoszczelną, to użycie pianki poliuretanowej będzie świetnym pomysłem.

Działamy w różnych miejscowościach:

Ocieplenie poddasza – Bielsko-Biała

Ocieplenie poddasza – Tychy

Ocieplenie poddasza – Katowice

Ocieplenie poddasza – Kraków

Zobacz Podobne Artykuły

Ocieplenie strychu. Zmiana na poddasze użytkowe dzięki piance

Ocieplenie strychu. Zmiana na poddasze użytkowe dzięki piance

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak skutecznie ocieplić strych w swoim domu? Pianka pur otwarto-komórkowa okazuje się doskonałym wyborem, przynoszącym wiele korzyści. W niniejszym artykule przyjrzymy się zaletom stosowania tego rodzaju izolacji, procesowi jej aplikacji....

Ile kosztuje ocieplanie natryskowe?

Ile kosztuje ocieplanie natryskowe?

Nie da się ukryć, że obecnie borykamy się nie tylko z problemem szalejącej inflacji, ale również wysokimi cenami energii oraz opału. Dzięki ociepleniu natryskowemu możesz przyczynić się do obniżenia kosztów z swoim domu lub w budynkach gospodarczych oraz...

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.